İLKOKULUMUZDA                                                                                                                                                                                                                                          BUGÜNÜN  KÜÇÜKLERİ,
YARININ BÜYÜKLERİ
OLMAYA HAZIRLANIYOR...

        İlkokul öğrencilerimizin; öğrenmeyi öğrenmiş, bilgiyi transfer etme becerisi gelişmiş, ülke ve dünya sorunlarına duyarlı, becerileri tüm alanlarda çoğalmış, farkındalık düzeyleri gereği gibi oluşmuş bireyler olmaları için, okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz ile birlikte uğraş vermekteyiz. Akademik çalışmaları en ayrıntılı biçimiyle, teknolojik desteklerin tümünü kullanarak öğrencilerimize sunmaktayız. Bunun yanı sıra, okulumuzda öğrencilerimizin kendilerini farklı alanlarda ifade etme imkânı buldukları, birbirinden güzel ve anlamlı etkinlikleri yapabildikleri fiziki şartlara sahip okul olduğumuz için çok mutluyuz. Hayat başarısının oluşumu için atılan sosyal ve akademik gelişim adımlarını, temel olarak kabul ediyor ve çok önemsiyoruz.

        Akademik başarının yanında öğrencinin iyi bir vatandaş olma yolunda gerekli temel bilgileri almaları gerektiğini düşünüyoruz. Öğrencilerimizi milli ahlak değerleri taşıyan, gelenek ve göreneklerine bağlı bireyler haline getirmeyi amaçlıyoruz.

        Yurdun kalkınmasında; insan gücünün, aklın ve milli değerlerimize sahip olmanın önemini kavratarak, bir sonraki seviye olan ortaokula öğrencilerimizi hazır hale getirmenin gururunu yaşıyoruz.

Okulumuz Hakkında

Maltepe İmamet Hitabet ve İlmi Araştırmalar Vakfımız, kurulduğu günden bugüne ilime, bilime ve insanlığa hizmet edecek tohumlar saçmaya, onları yetiştirmeye ve ülkemizin ve dünyanın her yerine bu tohumlarla güzellikler yaymaya gönül vermiş bir vakıftır. “Her kademede eğitim” şiarıyla yola çıkan vakfımızın eğitim kompleksinde 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında anaokulu olarak başladığımız özel okul çalışmalarımıza, 2013-2014 öğretim yılında ilkokulumuzu, 2016-2017 öğretim yılında da ortaokulumuzu açarak devam ettik. Rabbimize şükürler olsun ki çalışmalarımıza, sevdası çocuklar olan bir eğitim kadrosuyla, geleceğe milli ve manevi değerlere sahip hayırlı bir nesil yetiştirmek duası ve gayretiyle devam etmekteyiz.