Evde Çocuk - Aile Etkinlik Günü

Özel İstanbul Medeniyet olarak eğitimin sadece okulda yapıldığına inanmıyoruz. Aksine okulda verilen eğitimin ancak okul ve ev arasında kurulan bağ neticesinde başarılı olacağını, çocuğun okulda başarılı olmak için önce evde mutlu olması gerektiğini düşünüyoruz.

Bu yüzden Evde Çocuk - Aile Etkinlik Günü adını verdiğimiz yeni bir uygulamayı hayata geçiriyoruz. Bu günde sizleri çocuklarınızla vakit geçirmeye davet ediyoruz. Hafta içi Perşembe günü olarak planlanan bu günde ilkokul öğrencilerimize ödev vermeyerek birlikte geçirebileceğiniz zamana katkıda bulunacağız.

Rehber Öğretmenlerimizin öncülüğünde hazırlanan ve  ekte  resimleri yer alan bilgilendirme kağıdı ve etkinlik önerileri kağıdı bugün öğrencilerimize dağıtıldı. Velilerimizin bu dokümanları incelemesini ve öğrencileriyle  verimli  , eğlenceli ve hatıralarında güzel izler bırakacak anlar yaşamalarını istiyoruz. Hafta içi perşembe olarak planlanan programda hafta sonu için gün belirtilmemesinin ana sebebi ailelerin özellikle Pazar günleri beraber bir program oluşturup o günü birlikte değerlendiriyor olduğu düşüncemiz. Fakat bu hususta da sizden özellikle Pazar günü gerçekleştirdiğiniz programın mekanının alışveriş merkezlerinden ziyade doğa ile iç içe olan ortamlar olması .

Sağlıklı ilişkiler geliştiren aile sağlıklı toplum demektir. Bu düşünceyle başlatılan  projemizden istifade etmeniz duasıyla…

 

Evde Çocuk - Aile Etkinlik Günü
Okulumuz Hakkında

Maltepe İmamet Hitabet ve İlmi Araştırmalar Vakfımız, kurulduğu günden bugüne ilime, bilime ve insanlığa hizmet edecek tohumlar saçmaya, onları yetiştirmeye ve ülkemizin ve dünyanın her yerine bu tohumlarla güzellikler yaymaya gönül vermiş bir vakıftır. “Her kademede eğitim” şiarıyla yola çıkan vakfımızın eğitim kompleksinde 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında anaokulu olarak başladığımız özel okul çalışmalarımıza, 2013-2014 öğretim yılında ilkokulumuzu, 2016-2017 öğretim yılında da ortaokulumuzu açarak devam ettik. Rabbimize şükürler olsun ki çalışmalarımıza, sevdası çocuklar olan bir eğitim kadrosuyla, geleceğe milli ve manevi değerlere sahip hayırlı bir nesil yetiştirmek duası ve gayretiyle devam etmekteyiz.