ROBOTİK-KODLAMA

 

Kodlama ve Robotik Atölyesi

21.yy da her meslek grubunda verimlilik sağlamak için bilişim teknolojilerinin kullanımı kaçınılmaz hale gelmiştir. Bilişim teknolojilerinin temelini oluşturan programlamayı, uygulayabilmek için eğitimin bir parçası haline getirmeliyiz. Beceriler ne kadar erken kazanılırsa o kadar hızlı yol alınır. Bu doğrultuda atölyemizde programlamanın temelini oluşturabilmek adına 3. Sınıftan itibaren kodlama derslerimiz yapılmaktadır.  Kodlama, küçükten büyüğe her bireyin, hayatının her alanında ihtiyaç duyduğu problem çözme becerisini geliştirmektedir.

 Günümüz çocukları teknolojiyi merak eden, ilgi duyan bireyler olarak büyümektedir. Bu merakı sadece teknolojinin kullanımı için değil, üretimi için değerlendirmeye çalışmalıyız.  Bu amaçla atölyemizde kodlama, robot programlama ve 3 boyutlu tasarım uygulamaları için öğrencilerimizle çalışmalarımıza devam ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Okulumuz Hakkında

Maltepe İmamet Hitabet ve İlmi Araştırmalar Vakfımız, kurulduğu günden bugüne ilime, bilime ve insanlığa hizmet edecek tohumlar saçmaya, onları yetiştirmeye ve ülkemizin ve dünyanın her yerine bu tohumlarla güzellikler yaymaya gönül vermiş bir vakıftır. “Her kademede eğitim” şiarıyla yola çıkan vakfımızın eğitim kompleksinde 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında anaokulu olarak başladığımız özel okul çalışmalarımıza, 2013-2014 öğretim yılında ilkokulumuzu, 2016-2017 öğretim yılında da ortaokulumuzu açarak devam ettik. Rabbimize şükürler olsun ki çalışmalarımıza, sevdası çocuklar olan bir eğitim kadrosuyla, geleceğe milli ve manevi değerlere sahip hayırlı bir nesil yetiştirmek duası ve gayretiyle devam etmekteyiz.