Efendimiz'i (s.a.v.) Anmaktan Yaşamaya

Efendimiz'i (s.a.v.) Anmaktan Yaşamaya

Efendimiz'i (s.a.v.) Anmaktan Yaşamaya ...

Diyanet İşleri Başkanlığı 21 Eylül 2017   tarihinde  ülkemizde 1989 dan bu yana her yıl mevlid kandili dışında  Efendimizin (s.a.v) miladi doğum günü olan 20 nisan haftasın da  yapılan Kutlu Doğum Haftası?nın ismini ve tarihini değiştirdiğini açıkladı.

Kutlu Doğum Haftası artık Mevlit Kandili ile kutlanacak. Bu yıl mevlid kandili 29 Kasımı 30 Kasıma bağlayan gece. 

Kurumumuz açıldığı 2011 yılından bu yana okulumuz Değerler Eğitimi Zümresi Öğretmenleri  öğrencilerimizle birlikte  , Diyanet   İşleri  Başkanlığı tarafından belirlenen takvime uygun olarak her yıl nisan  ayında  "Kutlu Doğum Haftası " etkinliklerini en güzel ve etkili bir şekilde hazırlamaya ve sunmaya çalıştılar. Ve her yıl bir önceki yıldan daha da güzel izler bırakan etkinlikler gerçekleştirdiler. 

Diyanetten yapılan son açıklama sonrası Değerler   Eğitimi Zümremiz ve eğitim danışmanlarımızla yaptığımız görüşmeler sonrasında bu etkinliklerin hicri takvime yerleştirildiğinde her yıl farklı bir tarihe gelecek olmasının , bir kaç yıl sonra da okul döneminin dışında kalmasının yaşatacağı sıkıntılar ele alındı. Kurumumuzda her kandili kutluyor  ve çocuklara özellikle Mevlid Kandilini anlamlı sınıf etkinlikleri ile yaptırıyor olsak ta , öğrencilerimizle  Peygamberimizi (s.a.v) anmak, tanımak,tanıtmak ve daha da önemlisi onun gibi yaşamaya vesile olacak etkinlikler planlamalıydık. Bu vesileyle 2017-2018 öğretim yılından başlayarak her yıl Aralık ayının son iki haftasında "Efendimiz'i (s.a.v.) Anmaktan Yaşamaya " başlığı altında  sergi-yarışma-sahne ve sınıf etkinlikleri yapılmasına karar verildi ve planlamalar bu şekilde yapıldı. 

Rabbimiz yapmaya niyet ettiğimiz "Efendimiz'i (s.a.v.) Anmaktan Yaşamaya "  etkinliklerimizi en güzel şekilde tamamlamamızı nasib eylesin. Selam ve dua ile...