EFENDİMİZ'İ (S.A.V) ANMAKTAN YAŞAMAYA

Efendimiz'i (s.a.v.) Anmaktan Yaşamaya ...

Diyanet İşleri Başkanlığı 21 Eylül 2017   tarihinde   ülkemizde 1989 dan bu yana her yıl mevlid kandili dışında  Efendimizin (s.a.v) miladi doğum günü olan 20 nisan haftasın da  yapılan Kutlu Doğum Haftasının ismini ve tarihini değiştirdiğini açıkladı.

Kurumumuz açıldığı 2011 yılından bu yana okulumuz Değerler Eğitimi Zümresi Öğretmenleri  öğrencilerimizle birlikte  , Diyanet   İşleri  Başkanlığı tarafından belirlenen takvime uygun olarak her yıl nisan  ayında  -Kutlu Doğum Haftası- etkinliklerini en güzel ve etkili bir şekilde hazırlamaya ve sunmaya  devam etti. Diyanet İşleri Başkanlığıdan 21 Eylül 2017   tarihinde yapılan son açıklama sonrası Değerler Eğitimi Zümremiz ve eğitim danışmanlarımızla yaptığımız görüşmeler sonrasında bu etkinliklerin hicri takvime yerleştirildiğinde her yıl farklı bir tarihe gelecek olmasının , bir kaç yıl sonra da okul döneminin dışında kalmasının yaşatacağı sıkıntılar ele alındı. Kurumumuzda her kandili kutluyor  ve çocuklara özellikle Mevlid Kandilini anlamlı sınıf etkinlikleri ile yaptırıyor olsakta , öğrencilerimizle  Peygamberimizi (s.a.v) anmak, tanımak,tanıtmak ve daha da önemlisi onun gibi yaşamaya vesile olacak etkinlikler planlamalıydık. Bu vesileyle 2017-2018 öğretim yılından başlayarak her yıl Aralık ayının son iki haftasında "Efendimiz'i (s.a.v.) Anmaktan Yaşamaya " başlığı altında  sergi-yarışma-sahne ve sınıf etkinlikleri yapılmasına karar verildi ve planlamalar bu şekilde yapıldı. Her yıl bu takvime bağlı olarak etkinlikler gerçekleştiriliyoruz.

Rabbimiz yapmaya niyet ettiğimiz "Efendimiz'i (s.a.v.) Anmaktan Yaşamaya "  etkinliklerimizi en güzel şekilde tamamlamamızı nasib eylesin. Selam ve dua ile...

Okulumuz Hakkında

Maltepe İmamet Hitabet ve İlmi Araştırmalar Vakfımız, kurulduğu günden bugüne ilime, bilime ve insanlığa hizmet edecek tohumlar saçmaya, onları yetiştirmeye ve ülkemizin ve dünyanın her yerine bu tohumlarla güzellikler yaymaya gönül vermiş bir vakıftır. “Her kademede eğitim” şiarıyla yola çıkan vakfımızın eğitim kompleksinde 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında anaokulu olarak başladığımız özel okul çalışmalarımıza, 2013-2014 öğretim yılında ilkokulumuzu, 2016-2017 öğretim yılında da ortaokulumuzu açarak devam ettik. Rabbimize şükürler olsun ki çalışmalarımıza, sevdası çocuklar olan bir eğitim kadrosuyla, geleceğe milli ve manevi değerlere sahip hayırlı bir nesil yetiştirmek duası ve gayretiyle devam etmekteyiz.