Zoom Oturumunda LGS Denemesi

LGS ÇALIŞMALARINA DEVAM...


*Ortaokul 8.sınıf öğrencilerimiz bu yıl sonunda girecekleri LGS için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyorlar . 


*Ağustos?un son haftası başladıkları bu süreci 23 Kasım tarihinden bu yana da uzaktan eğitimle devam ettiriyorlar. 

*Öğrencilerimiz şu ana kadar dokuz kitapçıklı deneme , iki online deneme oldular. Ayrıca bireysel olarakta ücretsiz denemelere girmeleri için bilgilendirildiler. Kurum olarak yapılan denemeler içinde tanınmış yayınların Türkiye geneli deneme sınavları da yer alıyor. Önümüzdeki hafta da Özdebir yayınları Türkiye geneli deneme sınavına girecekler.

*Öğrencilerimiz haftasonu da deneme ya da soru çözüm dersleri ile çalışmalarını sürdürüyor. 

*19 Aralık Cumartesi sabahı gerçekleşen ve zoom oturumunda öğretmenlerimizin gözetmen olduğu, evde ise anne ya da babaların gözetmen olduğu kitapçıklı deneme ailelerde farklı bir heyecan yaşattı. Sınav zarflarının açılması kitapçıkların öğrenciye teslimi alımı vs. tamamen veli takibinde yapıldı. 

*Sınav bitiminde kendilerine gönderilen linke öğrencisiyle optikteki şıkları işaretleyen velilerimiz hemen sonrasında sonuçları görme fırsatı da elde ettiler. 

*Gerek Lgs öğrencilerimize gerekse bu süreçte onlara destek sağlayan öğretmenlerimize ve ailelerine kolaylıklar diliyor, öğrencilerimize girecekleri tüm sınavlarda başarılar diliyoruz. 
 

Okulumuz Hakkında

Maltepe İmamet Hitabet ve İlmi Araştırmalar Vakfımız, kurulduğu günden bugüne ilime, bilime ve insanlığa hizmet edecek tohumlar saçmaya, onları yetiştirmeye ve ülkemizin ve dünyanın her yerine bu tohumlarla güzellikler yaymaya gönül vermiş bir vakıftır. “Her kademede eğitim” şiarıyla yola çıkan vakfımızın eğitim kompleksinde 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında anaokulu olarak başladığımız özel okul çalışmalarımıza, 2013-2014 öğretim yılında ilkokulumuzu, 2016-2017 öğretim yılında da ortaokulumuzu açarak devam ettik. Rabbimize şükürler olsun ki çalışmalarımıza, sevdası çocuklar olan bir eğitim kadrosuyla, geleceğe milli ve manevi değerlere sahip hayırlı bir nesil yetiştirmek duası ve gayretiyle devam etmekteyiz.