YENİ ADIMIZLA BAHARA MERHABA

Maltepe İmamet Hitabet  ve İlmi  Araştırmalar Vakfımız tarafından 2011 yılında hizmete açılan ve  "Özel İstanbul Medeniyet" adıyla her geçen gün büyüyen ve özverili - kaliteli çalışmaları ayrıca veli memnuniyeti ile adını geniş kitlelere duyurmaya devam eden kurumlarımızda, vakıf yönetimimiz tarafından isim değişikliğine gidilmesi kararı alınmıştır.

İsim değişikliğine sebep olan önemli hususlar şu şekildedir;

  1. Okulumuzun İstanbul Medeniyet Üniversitesi  ile işbirliği halinde hizmet veriyor olduğu düşüncesi.
  2. Okulumuzun gerek İstanbul'da gerekse diğer illerde eğitim faaliyetleri sürdüren "Medeniyet" ismini taşıyan okullarla ilişkilendirilip  o okulların bizim  şubelerimiz  zannedilmesi.
  3. Resmi evrak dahil birçok posta gönderisinin yanlış adrese teslim edilmesi.


Vakıf yönetimimiz tarafından belirlenen yeni isim ;

 "Özel İstanbul Mahir Eğitim Kurumları" dır.

2021 Mart ayından itibaren ilkokulumuz "Özel İstanbul Mahir İlkokulu", ortaokulumuz ise "Özel İstanbul Mahir Ortaokulu" adıyla  hizmete devam edecektir.

"Mahir" kelimesi  TDK'ye göre;

- Becerikli, yetenekli
- Uzman, işini iyi bilen, usta

anlamlarına  gelmektedir.

Mahir ellerde mahir bir nesil yetişmesi için çalışmalarımıza aynı aşk ve şevkle devam edeceğiz.

İsmimiz hayırlara vesile olsun.

Selam ve Dua ile.

Okulumuz Hakkında

Maltepe İmamet Hitabet ve İlmi Araştırmalar Vakfımız, kurulduğu günden bugüne ilime, bilime ve insanlığa hizmet edecek tohumlar saçmaya, onları yetiştirmeye ve ülkemizin ve dünyanın her yerine bu tohumlarla güzellikler yaymaya gönül vermiş bir vakıftır. “Her kademede eğitim” şiarıyla yola çıkan vakfımızın eğitim kompleksinde 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında anaokulu olarak başladığımız özel okul çalışmalarımıza, 2013-2014 öğretim yılında ilkokulumuzu, 2016-2017 öğretim yılında da ortaokulumuzu açarak devam ettik. Rabbimize şükürler olsun ki çalışmalarımıza, sevdası çocuklar olan bir eğitim kadrosuyla, geleceğe milli ve manevi değerlere sahip hayırlı bir nesil yetiştirmek duası ve gayretiyle devam etmekteyiz.