OKULUMUZA KAVUŞTUK

1 Mart 2021 Pazartesi akşamı yapılan Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanımız eğitim öğretim takvimi ile ilgili detayları paylaştı.

Anasınıflarımız ve 8. Sınıf öğrencilerimiz 15 Şubat 2021 Pazartesi gününden itibaren okula yüzyüze devam ediyordu.

İlkokul sınıflarımızda yapılan açıklama sonrasında 2 Mart 2021 Salı günü okula başladılar .

"Ne de çok özlemişiz okulumuzu" diyerek, bayram yerine koşar gibi koştu çocuklar okula...

Bu coşku bu sevinç , böylesine büyük bir heyecan ne sözle ne yazıyla anlatılır... 

Hepimizin duası;
Bu güzel çocukların mutluluğu hiç bitmesin. Okul duvarlarında yankılanan sesleri dinmesin. Okul çocukla, çocuk okulla var. Herkes üzerine düşeni hakkıyla yapsın. Okullar bir daha kapanmasın... 

Yapılan açıklamada valilik tarafından İstanbul için belirtilen risk doğrultusunda il hıfzıssıhha kararı ile ortaokulların açılması ile ilgili kararın duyurulacağı ifade edildi. 

Rabbimiz süreci hayırla, sağlıkla  sürdürmemizi nasib eylesin. Selam ve dua ile.

Okulumuz Hakkında

Maltepe İmamet Hitabet ve İlmi Araştırmalar Vakfımız, kurulduğu günden bugüne ilime, bilime ve insanlığa hizmet edecek tohumlar saçmaya, onları yetiştirmeye ve ülkemizin ve dünyanın her yerine bu tohumlarla güzellikler yaymaya gönül vermiş bir vakıftır. “Her kademede eğitim” şiarıyla yola çıkan vakfımızın eğitim kompleksinde 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında anaokulu olarak başladığımız özel okul çalışmalarımıza, 2013-2014 öğretim yılında ilkokulumuzu, 2016-2017 öğretim yılında da ortaokulumuzu açarak devam ettik. Rabbimize şükürler olsun ki çalışmalarımıza, sevdası çocuklar olan bir eğitim kadrosuyla, geleceğe milli ve manevi değerlere sahip hayırlı bir nesil yetiştirmek duası ve gayretiyle devam etmekteyiz.