OKULLARI AÇALIM

ÖZEL İSTANBUL MEDENİYET'TE EĞİTİME DEVAM
 

Bilim kurulunun son toplantısında alınan kararlar gereğince, okulumuzda 17-28 Ağustos tarihleri arasında, daha önce duyurusu yapılan ve her türlü hazırlığın en ince detayına kadar düşünülüp tamamlandığı yüz yüze  telafi programı yapılamayacaktır. 
Kurumumuzda online telafi de yapılmayacaktır. 

Özel İstanbul Medeniyet anasınıfı, ilkokul ve ortaokul olmak üzere her kademede yüz yüze eğitimdeki başarısını, uzaktan eğitimde de öğretmenlerimizin yakın takibi, velilerimizin desteği ile etkili bir şekilde sürdürmüş ve büyük takdir toplamıştır.

16 Mart - 26 Haziran tarihleri arasında, öğretmenlerimizin sevdası, azmi ve gayretinin velilerimizin desteği ile birleştiğinde tüm zorlukların nasıl aşılabildiğine şahit olduk. Aynı aşk ve şevkle hep birlikte yola devam inşallah .

Biz her ne şekilde olursa olsun öğrencilerimizin eğitimini eksik bırakmayacak aksine üst seviyede tamamlayacak program içeriklerimizle yeni döneme hazırız. Bundan sonraki sürecin nasıl devam edeceği, hangi sınıflarla hangi tarihlerde derse nasıl başlanacağı, ders materyalleri vs. temini , özellikle  lgs öğrenci grupları, anasınıfları ve 1.sınıflarımızla yüz yüze eğitime  başlanıp başlanmayacağı gibi merak edilen tüm konularla ilgili açıklamalar bakanlıktan gelecek  resmi  yazılar dikkate alınarak 19 - 28 Ağustos tarihleri arasında planlanan sınıf veli toplantılarında velilerimizle paylaşılacaktır.  Toplantı tarihleri aşağıdaki görselde yer almaktadır.

En büyük dileğimiz, hepimiz için zorlu olan covid -19 sürecini her türlü tedbir ile bir an önce hayırla atlatabilmek ve öğrencilerimize en kısa sürede okulda sağlıkla kavuşabilmektir. 
Allah bizleri muvaffak eylesin.
Hepimizin yar ve yardımcısı olsun.
Selam ve dua ile. 

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ' un 16 Ağustos tarihinde Twitter'dan yaptığı paylaşım:

-Bir Bakan olarak değil, bir öğretmen olarak yazıyorum, lütfen okuyun. Hem de yanınıza gelmişim de gözünüzün içine bakarak konuşuyormuşum gibi okuyun.
Eğitim; çocuğun iç çekişini, kahkahasını, Öretmenim! deyişini duyarak, saçını okşayarak, omzuna dokunarak, kaş göz işaretiyle çaktırmadan uyararak, birlikte eğlenerek ve teneffüste üşümesin diye montunun önünü kapatarak yapılır. Uzaktan eğitimde bunlar yok, olmayacak da...
Uzaktan eğitime biz her detayıyla hazırız ve en iyisini yapacağız ama sınıf ortamının, okul ikliminin ruhunu ekranlara üfleyemeyiz. Ne yapsak eksik kalır. Bu yüzden bizim eğitim öğretimi layıkıyla devam ettirebilmek için okullara dönmemiz, yüz yüze eğitime başlamamız lazım.
Yüz yüze eğitime 21 Eylül ' de başlayabilmemiz sizin elinizde. Gece gündüz çalışıyoruz. Teneffüste oynanacak temassız oyunlar bile hazır. Detaylara bu kadar titizlikle hazırlandığımız bu süreçte hâlâ maskesiz ve mesafeyi hiçe sayan insanlar görmek bizleri derinden üzüyor.
-Okulları birlikte açacağız- derken samimiyiz, sizleri bu sorumluluğa ortak olmaya çağırıyoruz. Sizsiz başaramayız. Lütfen maske takın, mesafenizi koruyun ki okulları açıp işimizi yapabilelim, çocuklar okullarına kavuşsun. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz adına rica ediyorum.

#eğitim #uzaktaneğitim #yüzyüzeeğitim #başarı #gelecek #anasınıfı #ilkokul #ortaokul #covid19 #pandemi #evdekaltürkiye #okullaraçılsın #istanbulmedeniyet

Okulumuz Hakkında

Maltepe İmamet Hitabet ve İlmi Araştırmalar Vakfımız, kurulduğu günden bugüne ilime, bilime ve insanlığa hizmet edecek tohumlar saçmaya, onları yetiştirmeye ve ülkemizin ve dünyanın her yerine bu tohumlarla güzellikler yaymaya gönül vermiş bir vakıftır. “Her kademede eğitim” şiarıyla yola çıkan vakfımızın eğitim kompleksinde 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında anaokulu olarak başladığımız özel okul çalışmalarımıza, 2013-2014 öğretim yılında ilkokulumuzu, 2016-2017 öğretim yılında da ortaokulumuzu açarak devam ettik. Rabbimize şükürler olsun ki çalışmalarımıza, sevdası çocuklar olan bir eğitim kadrosuyla, geleceğe milli ve manevi değerlere sahip hayırlı bir nesil yetiştirmek duası ve gayretiyle devam etmekteyiz.