Mevid-i Nebi - 2020

Mevlid Kandili ve Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri pandemi sürecinde olmamızdan dolayı bu yıl  önceki yıllarda yaşanan kandil haftasından daha sessiz bir şekilde geçse de , değerler eğitimi zümremizce başlatılan salavat çekme ve ortaokul Türkçe zümremizin İlkokul 2.sınıftan ortaokul 8.sınıfa kadar gerçekleştirdiği şiir yarışmaları ile ilkokul 1.sınıf ve anasınıflarımızdan öğrencilerimizin yer aldığı kandil tebriği videomuz haftamıza ve kandile renklilik kattı.

Özel İstanbul Medeniyet Ortaokulu Türkçe Zümremiz tarafından Mevlidi Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında ilkokul ikinci sınıftan ortaokul sekizinci sınıfa kadar her kademede Peygamber Efendimize (s.a.v) yazılan farklı bir şiirle düzenlenen ezbere güzel şiir okuma yarışmasına katılım sağlayan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyor, dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Haftaya ait etkinlikler arasında 8.sınıf öğrencilerimize yönelik - Andıkça Anlaşılması Gereken Bir Peygamber - başlığı ile bir sunumda yapıldı. Sunumu yapan Kuran-ı Kerim öğretmenimiz Eymen Yukarıpınar'a teşekkür ediyoruz.

Mevlidi Nebi 2020 Etkinliklerin hayırlara vesile olmasını niyaz ediyoruz.

 

Okulumuz Hakkında

Maltepe İmamet Hitabet ve İlmi Araştırmalar Vakfımız, kurulduğu günden bugüne ilime, bilime ve insanlığa hizmet edecek tohumlar saçmaya, onları yetiştirmeye ve ülkemizin ve dünyanın her yerine bu tohumlarla güzellikler yaymaya gönül vermiş bir vakıftır. “Her kademede eğitim” şiarıyla yola çıkan vakfımızın eğitim kompleksinde 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında anaokulu olarak başladığımız özel okul çalışmalarımıza, 2013-2014 öğretim yılında ilkokulumuzu, 2016-2017 öğretim yılında da ortaokulumuzu açarak devam ettik. Rabbimize şükürler olsun ki çalışmalarımıza, sevdası çocuklar olan bir eğitim kadrosuyla, geleceğe milli ve manevi değerlere sahip hayırlı bir nesil yetiştirmek duası ve gayretiyle devam etmekteyiz.