Lgs 2020


O?g?rencilerimizin bir yıldır bekledikleri 2020 Lgs 20 Haziran cumartesi  gerçekleşti.

Sınav için  covid -19 sürecininde etkisiyle okulumuzda  tüm tedbirler alınarak hazırlıklar titizlikle yapıldı.


2019-2020 yılının son üç ayını pandeminin etkisi altında evden online ders ve denemelerle sürdüren öğrencilerimiz ,ailelerinin desteğiiyle, öğretmenlerimizin sıkı takibiyle büyük bir gayret göstererek hazırlandılar sınava. Kimi ,sınava girerken heyecanını gözyaşlarıyla yansıttı, kimi rahat görünmeye çalışarak belki de sakladı.

Aileleri onları bugünde yalnız bırakmadı. Sınav süresince vakıf bahçemizde bulunup dua ederek heyecanla çocuklarının çıkısını beklediler.
Ve nihayet sınav bitti. Artık derslerde bitti denemelerde ...


Peki sınav nasıl geçti. 
Şu an bunu konuşmak yerine zor bir zamanda , her türlü zorluğa göğüs gererek sınava hazırlanan ve giren bu güzel çocukların hepsini alkışlayıp tebrik etmek zamanı.

Bu sınavın kaybedeni olmayacak. Çünkü  hiç bir öğrenci ortaokul sonrası açıkta kalmayıp, birer liseye yerleştirilecek inşallah.
Sabrettiler, gayret ettiler, vazgeçmediler... Bütün bunlardan sonra ne diyeceklerini ve ne diyeceğimizi unutmayalım;
Tevekkeltü Al'Allah.

Rabbimiz her birinizin onünde hayırlı kapılar açsın sevgili öğrencilerimiz. Yolunuzda bahtınızda açık olsun 2020 ortaokul mezunlarımız .
Allaha emanet olun.
Selam ve dua ile.

#lgs2020 #lgs #ortaokul #istanbulmedeniyet

Okulumuz Hakkında

Maltepe İmamet Hitabet ve İlmi Araştırmalar Vakfımız, kurulduğu günden bugüne ilime, bilime ve insanlığa hizmet edecek tohumlar saçmaya, onları yetiştirmeye ve ülkemizin ve dünyanın her yerine bu tohumlarla güzellikler yaymaya gönül vermiş bir vakıftır. “Her kademede eğitim” şiarıyla yola çıkan vakfımızın eğitim kompleksinde 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında anaokulu olarak başladığımız özel okul çalışmalarımıza, 2013-2014 öğretim yılında ilkokulumuzu, 2016-2017 öğretim yılında da ortaokulumuzu açarak devam ettik. Rabbimize şükürler olsun ki çalışmalarımıza, sevdası çocuklar olan bir eğitim kadrosuyla, geleceğe milli ve manevi değerlere sahip hayırlı bir nesil yetiştirmek duası ve gayretiyle devam etmekteyiz.