KANDİLDE HATİM DUASI

Değerler Eğitimi Zümremiz Regaib Kandili gecesinde  büyük bir güzelliğe vesile oldular. İlkokul öğrencilerimizin kandil akşamında duası yapılacak şekilde çok kısa bir sürede bir hatmi şerif tamamlamasını sağladılar.

Kandil akşamı zoom oturumuyla gerçekleştirilen dua programında önce görevli öğrenciler kısa sure, dua ve aşr-ı şerif okudular.

Ardından programımıza teşrif eden muhterem vakıf başkanımız dinleyenlerin kandilini kutlayıp, zümre öğretmenlerini tebrik etti. Velilere uzaktan eğitim sürecinde verdikleri destek içinde teşekkür eden hocamız sözlerini Allah Resulu’nün (s.a.v) duasıyla tamamladı.

Ardından kıymetli hocamız İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Faik Kaptan geceye dair ve programa dair tebrik ve teşekkürlerini iletip hatim duamızı yaptı.

Kapanış bölümünde ise okul müdürümüz söz alarak katılımcılara ve programı tertip eden öğretmenlerimize teşekkür etti.

Bizlerde Vakıf Başkanımız İsmail Hakkı Ertürk Hocamıza , Faik Kaptan hocamıza, öğretmenlerimize, çok sevgili güzel öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyoruz.

Bu günahsız küçük yavruların tertemiz dillerinden dökülen ayetler hatırına Regaib gecesi Rabbimizin rızasınca olan tüm dualarımız hayırla kabul olsun.

Okulumuz Hakkında

Maltepe İmamet Hitabet ve İlmi Araştırmalar Vakfımız, kurulduğu günden bugüne ilime, bilime ve insanlığa hizmet edecek tohumlar saçmaya, onları yetiştirmeye ve ülkemizin ve dünyanın her yerine bu tohumlarla güzellikler yaymaya gönül vermiş bir vakıftır. “Her kademede eğitim” şiarıyla yola çıkan vakfımızın eğitim kompleksinde 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında anaokulu olarak başladığımız özel okul çalışmalarımıza, 2013-2014 öğretim yılında ilkokulumuzu, 2016-2017 öğretim yılında da ortaokulumuzu açarak devam ettik. Rabbimize şükürler olsun ki çalışmalarımıza, sevdası çocuklar olan bir eğitim kadrosuyla, geleceğe milli ve manevi değerlere sahip hayırlı bir nesil yetiştirmek duası ve gayretiyle devam etmekteyiz.