İZMİR DEPREMİ VE UMUT

30 Ekim Cuma günü İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında 6,6 büyüklüğünde deprem  meydana geldi. İzmir’de yaşanan deprem sonrası Türkiye’nin kalbi İzmir’de atmaya başladı.

Dualar enkaz bölgesindeki arama kurtarma ekiplerine manevi güç katmaya devam ederken, enkaz altından 65 saat sonra çıkarılan Elif ve 91 saat sonra çıkarılan Ayda “Bir mucize olsun Allahım” diyerek bekleyenlerin umudunun tükenmeye başladığı anda , sadece enkazda gecesini gündüzüne katarak çalışanları değil tüm Türkiye’yi sevince boğdu.

2020 yılının ilk ayından itibaren ülkemizde yaşanan üzücü olaylar ve tüm dünyada devam eden covid salgını sürecinde bu iki güzel çocuğun hayata yeniden tutunması hepimize moral oldu.

Bu vesileyle İzmir depreminde vefat edenlere Allah’tan rahmet , yakınlarına başsağlığı diliyor , gerek depremde yaralananlara gerekse covid-19 ve diğer hastalıklarla imtihan içinde bulunan tüm hastalara Rabbimizden acil şifalar diliyoruz.

Ayrıca bölgede canlarını hiçe sayarak can kurtarmaya çalışan ekiplere de ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Ülkemizin ve milletimizin en yakın zamanda feraha kavuşması duasıyla.

Selam ve dua ile.
 

Okulumuz Hakkında

Maltepe İmamet Hitabet ve İlmi Araştırmalar Vakfımız, kurulduğu günden bugüne ilime, bilime ve insanlığa hizmet edecek tohumlar saçmaya, onları yetiştirmeye ve ülkemizin ve dünyanın her yerine bu tohumlarla güzellikler yaymaya gönül vermiş bir vakıftır. “Her kademede eğitim” şiarıyla yola çıkan vakfımızın eğitim kompleksinde 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında anaokulu olarak başladığımız özel okul çalışmalarımıza, 2013-2014 öğretim yılında ilkokulumuzu, 2016-2017 öğretim yılında da ortaokulumuzu açarak devam ettik. Rabbimize şükürler olsun ki çalışmalarımıza, sevdası çocuklar olan bir eğitim kadrosuyla, geleceğe milli ve manevi değerlere sahip hayırlı bir nesil yetiştirmek duası ve gayretiyle devam etmekteyiz.