HÜZÜNLÜ TÖRENLE ONLİNE DERSLER BAŞLADI

31  Ağustos pazartesi sabahı okul bahçemizde  2020 - 2021 eğitim yılı açılış bayrak töreni yapıldı. Saat 9.00 da instagram üzerinden canlı olarakta yayınlanan bayrak törenimiz bahçede öğretmenlerimizle gerçekleşti. Öğrencisiz gerçekleşen tören gerek öğretmenlerimizi gerekse yayını izleyen velilerimizi hüzünlendirdi. 

Tören sonrası tüm öğretmenlerimiz sınıflarına geçtiler ve uzaktan eğitim derslerine başladılar.

İlkokul 1-2-3-4.sınıflarımızda ve ortaokul 5-6-7 .sınıflarımızda belirlenen ders programı ile işlenenen derslerimiz ilgili sınıflarda zoom üzerinden yapılıyor.

Okul idaremiz tüm sınıflara   bilgisayar, mikrofon , ses sistemi , kamera , mevcut akıllı tahtaların dışında beyaz tahta yerleştirerek  uzaktan eğitimde aksaklık yaşanmaması adına tüm tedbirleri aldı. 

İlk gün heyecanını yaşayan bir çok öğrencimiz ekran başına okul formasıyla geçti.  Evler okula , odalar sınıfa döndü. Sloganımız  - EVİMİZ OKULUMUZ - unutulmadan derslerimiz başladı. Öğretmenlerimizin heyecanı da oldukça fazla idi. Her ne kadar uzaktan eğitim derslerini başarıyla devam ettirselerde hem öğretmenlerin hem de veli ve öğrencilerin en büyük dileği  bir an önce yüzyüze eğitime başlanması .


24 Ağustosta yüz yüze eğitime başlayan 8.sınıflarımızdan sonra 31 Ağustosta  anasınıflarımızda yüz yüze eğitime başladı. 

Yüz yüze eğitim başlayana kadar devam edecek online derslerimizde öğretmenlerimize destek sağlayacak tüm velilerimize teşekkür ediyoruz.

2020-2021 Eğitim yılının başarılı, sağlıklı , hayırlı bir yıl olmasını diliyoruz. 

Okulumuz Hakkında

Maltepe İmamet Hitabet ve İlmi Araştırmalar Vakfımız, kurulduğu günden bugüne ilime, bilime ve insanlığa hizmet edecek tohumlar saçmaya, onları yetiştirmeye ve ülkemizin ve dünyanın her yerine bu tohumlarla güzellikler yaymaya gönül vermiş bir vakıftır. “Her kademede eğitim” şiarıyla yola çıkan vakfımızın eğitim kompleksinde 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında anaokulu olarak başladığımız özel okul çalışmalarımıza, 2013-2014 öğretim yılında ilkokulumuzu, 2016-2017 öğretim yılında da ortaokulumuzu açarak devam ettik. Rabbimize şükürler olsun ki çalışmalarımıza, sevdası çocuklar olan bir eğitim kadrosuyla, geleceğe milli ve manevi değerlere sahip hayırlı bir nesil yetiştirmek duası ve gayretiyle devam etmekteyiz.