EVDE OKUL HAYATI

ÖZEL İSTANBUL MEDENİYET UZAKTAN ÖĞRETİM PROGRAMI


Tüm dünya genelinde yaşanılan koronavirüs sağlık problemi nedeniyle 16 Mart tarihinde başlanılan zorunlu tatilimiz devam ediyor.
Meb 23 Mart pazartesi eba ile uzaktan öğretime başlamış olsa da biz kurum olarak 16 Mart tarihinden itibaren öğretmenlerimizin yakın takibi ve sizlerin desteğiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerimizi hiç ara vermeden güzel bir şekilde sürdürdük. Sürdürmeye de devam ediyoruz.
Okullar açılana  kadar , kurumumuzun tüm kademe ve sınıflarında uzaktan eğitim ve öğretim faaliyetleri ara vermeden planlanan şekliyle devam edecektir.

Ortaokulumuzda 23 mart haftasında  başlayan online derslerimiz , 30 Mart Pazartesi gününden itibaren anasınıfı ve ilkokul kademelerinde de başladı.

Öğretmenlerimiz , öğrencilerinden online derslere düzenli katılımları dışında , verdikleri ödev ve etkinlik çalışmalarının da düzenli geri dönüşümünü bekleyerek, öğrencilerimizi yakın takibe devam etmektedirler. Öğrencilerine ekrandan sadece bilgi aktarmakla kalmayıp, sevgi , heyecan, umut ve enerji yayan ve derslerin aksamadan programlarına uygun güzel bir şekilde devamını sağlayan , veli ve öğrenciyle irtibatı üst seviye de tutan İstanbul Medeniyet?in tüm öğretmenlerine teşekkür ediyoruz.

Türkiye Özel Okullar Derneği'nden de yapılan açıklama doğrultusunda , kurumumuzun her kademesinde eksik kalan yüzyüze eğitim, okullar açıldıktan sonra muhakkak tamamlanarak telafisi yapılacaktır. Bu konuda hiçbir öğrenci, veli, öğretmen ve çalışanımızın mağdur olmasını istemiyoruz. Bu vesileyle de okulların temmuz sonuna kadar devam edebileceğini şimdiden hatırlatmak istiyoruz.

Özel İstanbul Medeniyet online derslerinde tüm dersler ayrı bir öneme sahip. Değerler eğitimi derslerimizin programı   biraz daha farklı .  Anasınıfı ,ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizin online ders programında din kültürü , ilmihal ,ibadet ,ahlak , siyer içerikli değerler eğitimi dersi dışında , talim ve tecvit dersi olarak planlanan Kur?an-ı Kerim dersi de yer alıyor. Online dersler dışında Kur?an-ı Kerim hocalarımız kendi öğrencileriyle whatsapp görüntülü arama ya da zoom üzerinden birebir özel derslerini de randevu usülü sürdürüyor. Her öğrenci için belli bir gün ve saat dilimi planlayan hocalarımız , öğrencilerinin Kur?an-ı Kerim derslerinde en güzel şekilde ilerlemeleri için mesai kavramı gözetmeksizin yoğun bir şekilde gayret ediyorlar. Değerler eğitimi zümre öğretmenlerimize ve bu süreçte hocalarımıza destek veren velilerimize de teşekkür ediyoruz.

Dünyanın karşı karşıya kaldığı küresel büyük bir sorunla mücadele ettiğimiz bu dönemde , bizi en çok üzen okulumuzun çocuk sesine , bizlerinse öğrencilerimize hasret kalmamızdır.
Böyle imtihan dolu bir zaman diliminde bizleri arayıp soran, dualarını eksik etmeyen, öğretmenlerimize her konuda destek sağlayan tüm velilerimize de teşekkür ediyoruz.

Okulumuzda fazla sayıda bulunan sağlık çalışanı olan velimiz var.  Kendilerine ve tüm sağlık personelimize Rabbimizden kolaylık , sağlık ve afiyet diliyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun. ...


Allah yaşadığımız şu sıkıntılı günlerin bir an önce sağlıkla ve hayırla sona ermesini ve en yakın zamanda öğrencilerimize kavuşabilmemizi nasip eylesin.
Allaha emanet olunuz .
Selam ve dua ile.

#uzaktaneğitim #onlineders #tatildeğiltedbir #anasınıfı #ilkokul #ortaokul #evdekal #istanbulmedeniyet

Okulumuz Hakkında

Maltepe İmamet Hitabet ve İlmi Araştırmalar Vakfımız, kurulduğu günden bugüne ilime, bilime ve insanlığa hizmet edecek tohumlar saçmaya, onları yetiştirmeye ve ülkemizin ve dünyanın her yerine bu tohumlarla güzellikler yaymaya gönül vermiş bir vakıftır. “Her kademede eğitim” şiarıyla yola çıkan vakfımızın eğitim kompleksinde 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında anaokulu olarak başladığımız özel okul çalışmalarımıza, 2013-2014 öğretim yılında ilkokulumuzu, 2016-2017 öğretim yılında da ortaokulumuzu açarak devam ettik. Rabbimize şükürler olsun ki çalışmalarımıza, sevdası çocuklar olan bir eğitim kadrosuyla, geleceğe milli ve manevi değerlere sahip hayırlı bir nesil yetiştirmek duası ve gayretiyle devam etmekteyiz.