Ara Tatil Sonrası Eğitim

Ara tatil sonrası eğitim öğretime anasınıfı , ilkokul ve ortaokul 5 ve 8 .sınıflar dışında ortaokulda 6 ve 7.sınıflarında ilave edilmesiyle yüzyüze devam edimesi beklenirken  , 17 Kasım 2020 Çarşamba günü yapılan  Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklanan tedbir ve öneriler sonrası okullardaki eğitimin kreş ve anasınıfları dışında 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzaktan devam etmesi kararı alındı. 

Ağustos ayında kurs etkinlikleri şeklinde okullarında lise giriş sınavına  (LGS) hazırlık yapmaya başlayan ve 13 Kasım tarihine kadarda online dışında okulda da eğitim gören 8.sınıflar 23 Kasım Pazartesi gününden itibaren tamamen online eğitime geçtiler. Sürecin özellikle sınava hazırlanan öğrencilere yardımcı olacak şekilde devam edip etmeyeceği ayrı bir merak konusu oldu. Konuyla ilgili 8.sınıf öğrencimizin Ömer Kerem' in yetkililere seslenişi haber oldu.

Şu anda  sadece  anasınıflarımızla eğitim öğretime covid-19 tedbirlerini elden bırakmadan okulda yüzyüze devam ediyoruz.

Diğer sınıflarımızda ise hiç bir eksiklik bırakmadan dopdolu bir programla uzaktan eğitimle online derslerimiz devam ediyor.

Rabbimiz  tüm öğrencilerimizle sağlıkla , hayırla okulda yüzyüze buluşmamızı  nasib eylesin. Amin

#uzaktaneğitim #aratatil

 

Okulumuz Hakkında

Maltepe İmamet Hitabet ve İlmi Araştırmalar Vakfımız, kurulduğu günden bugüne ilime, bilime ve insanlığa hizmet edecek tohumlar saçmaya, onları yetiştirmeye ve ülkemizin ve dünyanın her yerine bu tohumlarla güzellikler yaymaya gönül vermiş bir vakıftır. “Her kademede eğitim” şiarıyla yola çıkan vakfımızın eğitim kompleksinde 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında anaokulu olarak başladığımız özel okul çalışmalarımıza, 2013-2014 öğretim yılında ilkokulumuzu, 2016-2017 öğretim yılında da ortaokulumuzu açarak devam ettik. Rabbimize şükürler olsun ki çalışmalarımıza, sevdası çocuklar olan bir eğitim kadrosuyla, geleceğe milli ve manevi değerlere sahip hayırlı bir nesil yetiştirmek duası ve gayretiyle devam etmekteyiz.